10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Slayt fotoğraf sorunu

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Slayt fotoğraf sorunu

Arkaşlar merhaba,
    Öncelikle şunu belirtmek istiyorum.İlk websitemi kurmaya çalışıyorum.Dolayısıyla eminim benim zaman zaman soracağım sorulara siz güleceksiniz.Bilmemek değil öğrenmemek ayıp atasözünden hareketle ilk sorunumu paylaşmak istiyorum.

Ana sayfa artasında kayan fotoğrafların boyutlarını küçüültmeme rağmen bir türlü doğru görüntüyü yakalayamadım.Mesela yuvarlak bir tabak elips şeklinde yanlara uzuyor.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Member
    Tecrübe Puanı
    11

aynı sorun bende de var kardeşim ama bende bir sonuca varamadım ben resimleri o pozisyona ayarladım öle bıraktım

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Poyraz sanırım ben çözdüm olayı Slayt programın içinde "Slider Configuration" bölümü var.Orada en boy ayarlarını istediğin boyuta getirebiliyorsun.Ama resimi ekrana ortalamak tamamen senin yeteneğine kalıyor.Bir dene..Olmazsa o konuda da yardımcı olabilirim belki bu arada acemiyim ben

Member
    Tecrübe Puanı
    11

tamam zaten oradan ayarlanıyor ama mesela resim boyutu 1366*768 ama sen modülden 500 700 yaptın olmuyor resim boyutu neyse onu gösteriyor aslında 1366*768 resim varsa ve bende modulden 500*700 ytaptıysam otomatik 500*700 olması gerek bence

Member
    Tecrübe Puanı
    11

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı hlterdgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Poyraz sanırım ben çözdüm olayı Slayt programın içinde "Slider Configuration" bölümü var.Orada en boy ayarlarını istediğin boyuta getirebiliyorsun.Ama resimi ekrana ortalamak tamamen senin yeteneğine kalıyor.Bir dene..Olmazsa o konuda da yardımcı olabilirim belki bu arada acemiyim ben
    Farklı slayt modüllerini konuşuyor olabilirsiniz.

slayt modülünüzün FTP de TPL dosyalarının içinde img kodlarının width ve height kodları olacak slayt modülünüzün TPL dosyasının içeriğini burdan paylaşın tarif etmeye çalışırım
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Admin sanırım haklısın.İkimiz farklı slayt modüllerinden bahsediyoruz. Poyraz siteni inceledim çok başarılı olmuş.Ben de şu şekilde hallettim ama kolay olmadı. istereniz bir bakın.

Turkish The Light - UK

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Admin bu arada ben PrestaShop tarafından tasarlanan versiyon 1.2.1 'i kullanıyorum. TPL dosyasının içeriğine nereden ulaşacağımı bilmediğim için paylaşamadım.

Teşekkürler

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı hlterdgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Admin bu arada ben PrestaShop tarafından tasarlanan versiyon 1.2.1 'i kullanıyorum. TPL dosyasının içeriğine nereden ulaşacağımı bilmediğim için paylaşamadım.

Teşekkürler

Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşabilirsiniz.
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Aslında çok zor ve farklı bir şey değil yaptığım.Küçük bir fotoğraf hilesi.Fotoğrafın arkasında kalan beyaz fonu fotoğraftan daha büyük ayarladım ve kes yapıştır yöntemiyle fotoğrafı beyaz fona ortaladım.Fotoğrafın her iki tarafından da eşit pay bırakıp kestikten sonra istenilen boyutlarda slayta ekledim.Hepsi bu.

Bookmarks