8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 503 Service Unavailable

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 503 Service Unavailable

Arkadaşlar leo-tech 1.4.6.2 template kullanıyorum tema gayet iyi çalışıyor ve hızlıda.Panelde sadece modüle girince ;
    "503 Service Unavailable
    The server is temporarily busy, try again later! Powered By LiteSpeed Web Server
    LiteSpeed Technologies is not responsible for administration and contents of this web site!"

hatası ile karşılaşıyorum.Büyük ihtimal apache den güvenlik muhabbetlerinden dolayı ama fikrinizi almak istedim.Bir arkadaş şu şekilde çözüm sunmuş ama tam emin değilim denemedim.

"Merhaba son zamanlarda Litespeed oluşan güvenlik açıklarından dolayı sürüm üstüne sürüm çıkarması sonucu sisteme stabil olarak hükmedemiyor. Çoğu arkadaşımızında başına gelen 503,504,505 Service Unavailable hataları genellikle Wordpress , vBulletin gibi sistemlerde özellikle .htaccess dosyalarında bu sorun meydana geliyor. Benim başıma geldiği için internet ortamında ücretsiz destek ve paylaşım anlamında pek bi açıklama göremedim, araştırdım kurcaladım, ve mevcut sorunu giderdim. Sizede faydası dokunacağından eminim

1. Apache Derliyoruz '' Mevcut sürüm 5.2.9'dur 5.2.14'e alarak gerekli konfigrasyonları seçerek Upgrade işlemini tamamlıyoruz.
    2. Litespeed kurulu ise silip (Databese dahil) tekrar yüklüyoruz ve Build yapıyoruz.
    3 Tüm bu işlemler sonrasında, tweak settings'den The maximum memory a cPanel process can use before it is killed off (in megabytes). Values less than 256 megabytes can not be specified. A value of "0" will disable the memory limits. bölümünu bulup 302 veya 0 yapıyoruz."

Error_log
    ektedir.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Kolay gelsin...
    Ekli Dosyalar Ekli Dosyalar

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

apache de aynı sorunu yaşadınmı?

birde cpanel kullanıyorsan mod_security kapatıp tekrar dene
    >> Lütfen çözülmüş konularınızın Başlıklarına [ÇÖZÜLDÜ] ibaresi ekleyiniz

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

apache de denemedim
    bir de bende ki .htaccess dosyası boş ondan dolayı olabilir mi ?
    şimdi .htcaccess içine

<IfModule mod_security.c>
    # Turn off mod_security filtering. SMF is a big boy, it doesn't need its hands held.
    SecFilterEngine Off
    # The below probably isn't needed, but better safe than sorry.
    SecFilterScanPOST Off
    </IfModule>

ekledim ama aynı hala...
    Konu freestaff tarafından (06-22-2012 Saat 10:41 AM ) değiştirilmiştir.

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

ana dizine bir index.html ekleyip deneme yaparmısın anladığım kadarıyla sunucu bazlı bir problem var

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Ya onda sorun yok sadece mod_security ve safe mod u kapatmak çare olabilir mi bu 503 yoğunluktan dolayı açılamıyor hatasına...
    Temayı kurdum mesela admin paneline giriyorum herşey gayet iyi ürün ekliyorum hepsi görüntüleniyor site çalışıyor sorun yok.Fakat Modules kısmına girdiğimde bu hatayı alıyorum.

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

o zaman modüllerde hata var. admin klasörünün içinde error_log dan hangi modülün sıkıntı çıkardığı bulunabilir. o modülü silersin düzelir

www.kalehosting.com.tr

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

lofcamera ve loffeatured modulleri sorunlu ftpden dosya isimlerini değiştirdim pasif olsun diye örn:lofcamera yı lofcamera1 yaptım

error logta diğer hatalar ise şunlar bunlar için ne yapabilirim
    [22-Jun-2012 11:37:24 UTC] PHP Warning: require() [<a href='function.require'>function.require</a>]: Unable to access /home/mekanikp/public_html/config/config.inc.php in /home/mekanikp/public_html/index.php on line 28
    [22-Jun-2012 11:37:24 UTC] PHP Warning: require(/home/mekanikp/public_html/config/config.inc.php) [<a href='function.require'>function.require</a>]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mekanikp/public_html/index.php on line 28
    [22-Jun-2012 11:37:24 UTC] PHP Warning: require() [<a href='function.require'>function.require</a>]: Unable to access /home/mekanikp/public_html/config/config.inc.php in /home/mekanikp/public_html/index.php on line 28
    [22-Jun-2012 11:37:24 UTC] PHP Warning: require(/home/mekanikp/public_html/config/config.inc.php) [<a href='function.require'>function.require</a>]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mekanikp/public_html/index.php on line 28
    [22-Jun-2012 11:37:24 UTC] PHP Fatal error: require() [<a href='function.require'>function.require</a>]: Failed opening required '/home/mekanikp/public_html/config/config.inc.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/mekanikp/public_html/index.php on line 28
    [22-Jun-2012 11:51:53 UTC] PHP Warning: is_dir() [<a href='function.is-dir'>function.is-dir</a>]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/mekanikp:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/mekanikp/public_html/config/config.inc.php on line 52
    [22-Jun-2012 22:17:17 UTC] PHP Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mekanikp/public_html/classes/Language.php on line 606

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

modülleri komple kaldırman gerekli bilgisayarına indir. modules içinde olmasın ayrıca bu hatalar ana dizindeki hatalar admin klasörü içindeki hatalar gerekli bize

www.kalehosting.com.tr

Bookmarks