5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: tr.php yapmak için mod

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Standart tr.php yapmak için mod

dil.php dosyasından çekilmek üzere kullanılan "mod" komutunun karşılığında üretilen kodu nasıl üretitip simili ederiz?

Çünkü template yapma başlamak için önce bir kaç tane editlemek konuyu iyice anlamak lazım.Başıma geliyor devamlı; örneğin

{l s='Log me out' mod='blockuserinfo'} bu kodda blockuserinfo modülünün içindeki tr.php dosyasından "log me out" karşılığında üretilen "prestashop>blockuserinfo_4b847ba8588b19f1b278510b f2b57ebb" çıkmış.
    fakat ben bunu değiştirmek istiyorum.

{l s='Log Out Me' mod='blockuserinfo'} olarak kullandığımda,yazı değiştiğinden karşılığında üretilen kodda değişiyor.Tr.php içine bu üretilen kodu eklemek lazım.AMA ÜRETİLEN NERDEN BİLECEZ?
    Http://acarelektronik.com
    Http://tr-led.com

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cvp: tr.php yapmak için mod

Neden değiştirmek istiyorsunuz. Yani değiştiripte ne yapacaksınız
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Şimdi hocam gereksinim şundan kaynaklanıyor.
    Örneğin adresses.tpl dosyasındaki türkçe kelimeleri hangi tr.php'den çekiyoruz?
    themes/tema/lang/tr.php'den değilmi?

bu dosyanın içinde misal 150 satır kod var ve her birinin bir karşılığı var.
    örneğin; {l s='adresses'} bunun karşılığı
    tr.php dosyasında $_LANG['address_3908e1afa0ff22fbf111af33c5ba55f1'] = 'Adresleriniz';

Ancak ben şimdi herhangi modülden bir türkçe kelime yada cümle çekmek istediğimde ne oluyor?
    örneğin ; {l s='Log out me' mod='blockuserinfo'} bu sefer bunu karşılığı da
    modules/blockuserinfo/tr.php dosyası içindeki bir satıra denk geliyor.

Sonuç olarak yukarıda anlatmaya çalıştığımı anladığınız varsayarak(tam anlatamamış olabilirim),
    tr.php ler içinde daha önceden hiç oluşturulmamış,orada olmayan bir kodu(3908e1afa0ff22fbf111af33c5ba55f1) oluşturmak istiyorum.
    Yani kısaca {l s='adres'}'in karşılığı veya {l s='Log out me' mod='kullaniciblogu'}'nun karşılığında türeyecek kodu bilmek,görmek veya bunun için php yardımı istiyorum.

Anlatabildim mi bilemiyorum?Umarım anlatabilmişimdir.Bunu öğrenirsem ve-veya geliştirirsek kendi temalrımızın modüllerimizin içerisinde temayı yazan üreten veya default tanımlara mahkum kalmamış oluruz.

Senior Member
    Yer
    Türkiye/Samsun
    Tecrübe Puanı
    15

Valla konuyu anladım desem yalan olur. adress.tpl temanın tr.php dosyasından çeker. Hadi nerden nası çektiğini bulduk diyelim. Bu buluş neye yarayacak. yazım dilini değiştirirsek ne işimize yarıyacak. Acaba demek istediğin bir shop sistem icad etmekmi?
    yazılım hususunda bir bilgim yok, bilgisi olanda zaten bizle muhatab olmaz. En iyisi sen wMaster arkadaşımızla görüş. Belki konu hakkında bir bilgisi vardır ve senin tam olarak ne istediğini anlayabilir ve yardımcı olabilir. Bu hususa ben yardımcı olamayacağım.
    ithalat-ihracat danismanlik : http://nepasun.com

Junior Member
    Tecrübe Puanı
    0

Anlatamadığım için kendi halime oturup gülüyorum şuan )
    Kısaca soruyu şöyle sorayım.
    Bu prestacılar bu prestanın ilk ve orjinal dilini neye göre yazıyorlar?
    xdili.php neye göre oluşturuyorlar?

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks