Uygun kredi , ülkemizde faaliyet gösteren farklı finans ve banka kuruluşları, ihtiyaç sahibi müşterilerine çeşitli isimler adı altında krediler sağlanılmaktadır. Bireyler hangi bankadan kredi talebinde bulunduysa o banka müşterisine birtakım kriterler sunar ve bu şartların sağlanıp sağlanmadığını mutlaka kontrol eder. Müşteriler de bu kredi taksitlerini veya kredi kartı borçlarını itinalı bir şekilde ödemeyi onaylar. Ancak her ne kadar taahhüt edilse de bazı nedenlerden dolayı bu borçların taksitlerinde yaşanan gecikmeler veya tamamen ödememeler gibi hallerde birtakım sıkıntılar meydana gelmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve sıkıntı yaşamamak isteyen finans ve banka kuruluşlarının faydalandığı ortak bir havuz bulunmaktadır.

Uygun kredi notu olarak da bilinen bu havuzda bireysel bazda bankacılık geçmişine dair önemli açıklamalar bulunmaktadır. Bankalar burada ortaya çıkan kredi notunu bireysel olarak değerlendirir ve müşterisinin kredi başvurusuna ona göre yanıt verir. Bu durumda bankalara olan mevcut borç ve kredi notu düşük olduğu gerekçesiyle krediniz onaylanmayabilir.

Kredi çeken bir kişinin şahsi olarak hesaplanan kredi borçları ve taksitleri eşlerinin kefil olması ve bu kefalete rağmen ödenmemesi halinde olumsuz olabilir. Eğer eşlerden birisi bankalara olan borçlarından dolayı icra takibine ve haciz işlemlerine muhatap olursa mal ve eşya varlıkları elden kalmayabilir Bu durumdan diğer eşin haberi olmasa ve bu sebeple reddetse bile şahsi mal varlıkları bile zarara uğrayabilir. Son derce sıkıntılı olan bu haller ülkemizde sıkça karşılaşılan problemlerden birisi olarak karşımızda olmaktadır. Ancak eşler arasında mal yada eşya varlığı ile ilgili bir sözleşme bulunuyorsa durum değişebilir ... Bankaların başlatarak sağlamış olduğu işlemlere sözleşmelere dayanarak açılan davada mahkemenin vereceği hukuki karar geçerli olur.

Uygun kredi için 444 3 291

emekli kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, uygun kredi,


uygunkredi.info